Primăria Municipiului Arad a dat startul campaniei de colectare a brazilor naturali, rămași după sărbători. În colaborare cu operatorul de salubritate RETIM S.A și societatea Gospodărirea Comunală, Primăria Arad, prin direcția de specialitate, demarează acțiunile de colectare a pomilor de Crăciun. În acest fel se evită depozitarea necontrolată a acestora pe domeniul public.
![](https://lastradatv.ro/wp-content/uploads/2022/01/Screenshot_20220104_193632-1024x575.jpg)
Detalii de la stația de compostare a FCC Environment Arad, din partea lui Manuel Mariș