1000 MW, 800 de miloane de Euro – prezentarea celei mai mari investiții private din județul Arad, parcul fotovoltaic din zona Grăniceri-Pilu.
Astăzi, în cadrul unei conferințe de presă la Consiliului Județean Arad, proiectul a fost detaliat în prezența reprezentantului dezvoltatorului, Sebastian Enache, a reprezentantului investitorului, Marian Pavel, a președintelui Consiliului Județean Arad, a vicepreședinților Răzvan Cadar și Ionel Bulbuc, a
europarlamentarului Gheorghe Falcă, a primarilor Claudiu Bătrânuț (Grăniceri) și
Drăgan Dan Lucian (Pilu).
![](https://lastradatv.ro/wp-content/uploads/2022/11/cja-29.11.2022.jpg)