![](https://lastradatv.ro/wp-content/uploads/2021/04/FB_IMG_1618436576713-1024x576.jpg)
Primarul comunei Șimand, Florin Dema, anunță despre construirea unei săli de sport moderne în localitate:
“Dragii mei, fără doar și poate vom avea cea mai frumoasă sală de sport din județul Arad. Lucrările avansează în ritm alert, la o calitate peste așteptări. Este clar că peste câteva luni vom inaugura această frumoasă sală de sport, loc unde se vor desfășura evenimente sportive dar și cultural-artistice.”
![](https://lastradatv.ro/wp-content/uploads/2021/04/FB_IMG_1618436586210-1024x576.jpg)